logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Tmavomodrý festival 2018 (29. ročník)

Výstava výpočetní techniky a pomůcek pro zrakově postižené

Ohlédnutí za Tmavomodrým festivalem 2018

Jako již každoročně pořádalo Turistické informační centrum města Brna ve spolupráci s TyfloCentrem Brno kulturní akci Tmavomodrý festival. Mezinárodní hudební přehlídka zrakově postižených dětí a mládeže proběhla v sále Břetislava Bakaly na Žerotínově náměstí v Brně. Brněnské TyfloCentrum bylo tradičním spoluorganizátorem výstavy výpočetní techniky a pomůcek pro zrakově postiženékonané při této přehlídce.

V sálu Břetislava Bakaly proběhlo v pátek 11. května zahájení Mezinárodního hudebního festivalu dětí a mládeže se zrakovým postižením, které bylo tradičně provázeno výstavou kompenzačních pomůcek pro nevidomé a prodejní prezentací výrobků dílny pro zrakově postižené HapAtelier. Pomůcky zde vystavovaly firmy Spektra, ACE Design, Sagitta, Karel Giebish a Tyflopomůcky Olomouc, kde bylo možno vystavované pomůcky i zakoupit. Svou práci zde prezentovala i škola pro výcvik vodicích psů Milana Dvořáka.

Jako obvykle v sobotním dopoledni probíhaly přednášky v rámci setkání zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky, letos již po pětadvacáté. Toto setkání moderoval Martin Baláž z brněnského TyfloCentra a po úvodním slově ředitelky TyfloCentra následovala prezentace mobilního telefonu pro nenáročné z dílny Rosasoftu, prezentovaná Janem Pokorným z TyfloCentra Brno. Následně nám Tomáš Hrdinka z firmy Spektra předvedl přenosnou kamerovou lupu Compakt 6 HD Speech, která disponuje i hlasovým výstupem. Po té následovala novinka Cash Reader – software pro rozpoznávání bankovek, prezentovaná jejím vývojářem Tomášem Jelínkem. Novou generaci Braillských řádků Focus a novinky v poslední verzi JAWS nám za firmu Galop představil Jan Šnyrych. Jakub Kachel ze Sagitty nás seznámil s pomůckou Orcam MyEye 2.0. O přístupném platebním terminálu na platební karty, umožňujícím nevidomým podnikatelům příjem plateb kartou od zákazníků popovídal Karel Giebisch a novinky v přístupnosti Linuxu na závěr krátce komentoval Martin Baláž z TyfloCentra Brno.

O struktuře výstavy je možno si udělat obrázek dle vystavovatelů:

Zvukové nahrávky ze sobotního setkání zrakově postižených uživatelů ICT

UPOZORNĚNÍ: Kvalita nahrávek odpovídá prostředí a účelu, za kterým byly pořízeny. Neočekávejte proto studiovou kvalitu zvuku. Účelem nahrávek je poskytnout v poslouchatelné kvalitě informace, které na setkání zazněly, i těm, kteří se jej nemohli zúčastnit. Děkujeme za pochopení.

Fotogalerie na Flickru

Fotogalerie na Flickru - Tmavomodrý festival 2018


Zpět na Tmavomodré festivaly


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ