logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Vánoční dílny v Brně, 14. a 15. 12. 2009

Týden před Vánocemi jsme se sešli ve stále se dovybavující výtvarné dílně v nových prostorách na adrese Poděbradova 58, abychom na závěr tohoto kalendářního roku strávili ještě pár společných chvil zasvěcených tvůrčímu procesu.

V pondělí 14. 12. jsme se setkali o půl desáté a pustili se v prostředí provoněném hřebíčkovým olejem a vánoční jedličkou s rozvahou do výroby nepečené kokosové rolády, vánočních filcovaných ozdob na stromeček, novoročních přáníček, dekorování svíček parafínovými pláty, zdobení skleněných svícínků ubrouskovou technikou a skleněnou mozaikou. Během dne přicházeli a odcházeli lidé, kteří se chtěli seznámit s novými výtvarnými technikami, nasát předvánoční atmosféru a vyrobit nějakou tu drobnost pro své blízké.

V úterý jsme se sešli již o půl deváté a v komornějším počtu pracovali převážně na výrobě filcovaných ozdob na stromeček. Atmosféra při výrobě ozdob působila dojmem, že jsme se vrátili v čase o sto let zpět a strávili pár chvil u stolu plného peří, čekajícího na své zpracování a na vyprávění příběhů. Práci jsme si užívali, čas rychle utíkal a výrobky rostly pod rukama. Ve 13:00 už měl každý hotový nejeden výrobek, jenž si mohl hrdě odnést domů.

Ve 14.00 navázala na výtvarnou část Cestovatelská beseda. Účast byla veliká a všichni s napětím poslouchali příběhy a zkušenosti cestovatele Ing. Arnošta Madera, což byla příjemná tečka za dvoudenním Vánočním „maratonem“.

Fotogalerie na Flickru

Vánoční dílny 14. a 15. 12. 2009

Zpět na Vánoční dílny


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ