logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Výprava za modrotiskem

směřuje na severozápad od Brna, do malého městečka Olešnice na Moravě, rozloženého v malebné krajině moravského Horácka. Díky své kráse si získalo i ocenění Vesnice roku. Kromě známé mlékárny se zde nachází i malá dílna, ve které se vyrábí tradiční modrotisk. Je to jedna z mála dochovaných dílen v Evropě. Její provozovatelé, manželé Danzingerovi, patří již k několikáté generaci, které si po staletí předávají zkušenosti s tímto způsobem barvení textilu. Jsou to velice ochotní a milí lidé, kteří Vám otevřeně vypovědí vše o svých starostech i radostech ve snaze udržet tuto rukodělnou výrobu barevných látek. Prakticky Vám ukáží, jak se pokládá rezerva na textil pomocí taktéž ručně vyrobených forem, jak se látka následně barví za pomoci oxidace.

K dílně patří malé muzeum, ve kterém Vás opět ochotně provedou majitelé. V malém obchůdku se suvenýry si budete moci zakoupit malý dárek pro vzpomínku domů. A možná se i občerstvit v malé kavárničce na dvorku tohoto "miniskanzenu" modrotisku.

A ještě popis trasy: můžete jet autobusem z autobusového nádraží Zvonařka směr Olešnice na Moravě. Cesta trvá jednu hodinu.


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ