logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Aquaerobik ve Znojmě

Pravidelný pohyb by měl být nedílnou součástí života každého člověka. Mnohé civilizační choroby má na svědomí právě náš sedavý způsob života. V průběhu pracovního týdne si často sami před sebou omlouváme nedostatek pohybu tím, že nemáme čas. Ale o víkendu se dá všechno napravit. Až přijdou bolesti páteře, kloubů, oslabení svalů, pak už bude pozdě. Problémům musíme předcházet. V TyfloCentru ve Znojmě se snažíme vést naše klienty ke zdravému způsobu života, jehož nedílnou součástí je i přiměřený pohyb. Ve spolupráci s paní Beinhauerovou, která vyučuje na SZŠ a VOŠZ ve Znojmě a je zároveň nadšenou propagátorkou pohybu, se nám podařilo domluvit pro naše klienty a jejich doprovod možnost účasti na jejích hodinách aquaerobiku. Je jen její dobrou vůlí, že doprovod klientů za hodinu cvičení nemusí platit. A patří jí za to naše poděkování.

Aquaerobik zdánlivě vypadá jako nenáročné cvičení, je však velmi účinný. Cviky a jejich kombinace využívají odporu vody a působí na naše tělo mnohem intenzivněji, než jiná cvičení. Hodina bývá rozdělena na 4 části, ve kterých je vždy zařazeno zahřátí svalů, protažení, uvolňovací a posilovací cviky a plavání. Cvičí se za doprovodu hudby. Zároveň je každý cvik hlasitě komentován a popisován cvičitelkou. Každé klientce je k dispozici dobrovolnice, která jí pomáhá vysvětlit a pochopit, jak se který cvik správně provádí.

Aquaerobik probíhá každou neděli od 11:00 do 12.00 v Městských lázních na náměstí Svobody. Vždy do čtvrtka je nutno se přihlásit ve znojemském TyfloCentru, aby mohl být zajištěn doprovod z řad našich proškolených dobrovolnic. Jedna hodina cvičení stojí 60 kč. Je nutné mít plavky, ručník, mýdlo, vhodná je i protiskluzová gumová obuv a gumička nebo čelenka do vlasů. Cvičení je určeno výhradně pro ženy. Aqaerobik se cvičí každý rok od začátku října do konce května.

Velmi rádi mezi sebou přivítáme další zájemkyně o tento zajímavý druh cvičení.

Aquaerobik ve Znojmě, 26. 4. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ