logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...



Aquaerobik ve Znojmě

Pravidelný pohyb by měl být nedílnou součástí života každého člověka. Mnohé civilizační choroby má na svědomí právě náš sedavý způsob života. V průběhu pracovního týdne si často sami před sebou omlouváme nedostatek pohybu tím, že nemáme čas. Ale o víkendu se dá všechno napravit. Až přijdou bolesti páteře, kloubů, oslabení svalů, pak už bude pozdě. Problémům musíme předcházet. V TyfloCentru ve Znojmě se snažíme vést naše klienty ke zdravému způsobu života, jehož nedílnou součástí je i přiměřený pohyb. Ve spolupráci s paní Beinhauerovou, která vyučuje na SZŠ a VOŠZ ve Znojmě a je zároveň nadšenou propagátorkou pohybu, se nám podařilo domluvit pro naše klienty a jejich doprovod možnost účasti na jejích hodinách aquaerobiku. Je jen její dobrou vůlí, že doprovod klientů za hodinu cvičení nemusí platit. A patří jí za to naše poděkování.

Aquaerobik zdánlivě vypadá jako nenáročné cvičení, je však velmi účinný. Cviky a jejich kombinace využívají odporu vody a působí na naše tělo mnohem intenzivněji, než jiná cvičení. Hodina bývá rozdělena na 4 části, ve kterých je vždy zařazeno zahřátí svalů, protažení, uvolňovací a posilovací cviky a plavání. Cvičí se za doprovodu hudby. Zároveň je každý cvik hlasitě komentován a popisován cvičitelkou. Každé klientce je k dispozici dobrovolnice, která jí pomáhá vysvětlit a pochopit, jak se který cvik správně provádí.

Aquaerobik probíhá každou neděli od 11:00 do 12.00 v Městských lázních na náměstí Svobody. Vždy do čtvrtka je nutno se přihlásit ve znojemském TyfloCentru, aby mohl být zajištěn doprovod z řad našich proškolených dobrovolnic. Jedna hodina cvičení stojí 60 kč. Je nutné mít plavky, ručník, mýdlo, vhodná je i protiskluzová gumová obuv a gumička nebo čelenka do vlasů. Cvičení je určeno výhradně pro ženy. Aqaerobik se cvičí každý rok od začátku října do konce května.

Velmi rádi mezi sebou přivítáme další zájemkyně o tento zajímavý druh cvičení.

Aquaerobik ve Znojmě, 26. 4. 2009

Zpět na stránky regionálního pracoviště ve Znojmě


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.



Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).



Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


Doporučujeme



Dotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ