logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Memoriál Zdeňky Vernarské

Zdeňka VernarskáZdeňka Vernarská byla naše úžasná kolegyně. Ač nevidomá a na vozíčku u nás 6 let nepřetržitě pracovala na plný úvazek a učila jiné nevidomé obsluhovat počítač. V září roku 2007 však ve svých pouhých 36 letech podlehla těžké nemoci. K uctění její památky jsme připravili soutěž v ovládání počítače bez kontroly zrakem, nazvanou Memoriál Zdeňky Vernarské.

Soutěž probíhá každoročně od konce února (23. února Zdeňka slavila narozeniny) do poloviny května (konání Tmavomodrého festivalu).

Soutěž má dvě části:

Základní část

Základní kolo se skládá z několika úkolů, které přihlášení účastníci plní korespondenčně (tedy e-mailem). Po vyhlášení dalšího ročníku soutěže je potřebné se do soutěže přihlásit, každý přihlášený soutěžící pak obdrží e-mailem postupně zadání několika úkolů, které musí splnit, a odpovědi odevzdat opět e-mailem ve stanoveném termínu. Úkoly je možné plnit z domova, zaměstnání, školy či internátu, není potřeba kvůli nim docházet k nám do Brna na Chaloupkovu. Každý úkol bude bodován. Pokud některý z úkolů není odevzdán v termínu, je automaticky hodnocen 0 body.

Finále

Do závěrečného finále postupují nejlepší soutěžící s nejvyšším počtem bodů. Počet postupujících určuje pořadatel. Finále soutěže probíhá na setkání zrakově postižených uživatelů výpočetní techniky, konaném jako doprovodná akce Tmavomodrého festivalu. Na finále se tedy soutěžící musí dostavit osobně.

Ve finále, které je veřejně přístupné, probíhá znalostní test. Výsledky obou částí se započítávají do výsledného pořadí.

Memoriál Zdeňky Vernarské je věnován výhradně kategorii nevidomých uživatelů náročných kompenzačních pomůcek na bázi osobního počítače, kteří se profesně nezabývají výpočetní technikou (nepracují tedy jako lektoři, učitelé, konzultanti, atp.) a kteří k ovládání PC používají výhradně hlasový nebo hmatový výstup a nejsou schopni přečíst zrakem běžný tištěný text ani při velmi velkém zvětšení.

Informace o proběhlých ročnících


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ