logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Turistická liga TyfloCentra Brno, o.p.s.

Turistika není jen příjemným zážitkem z pohybu na čerstvém vzduchu a potulováním v přírodě. Může být velmi efektivní celoživotní pohybovou aktivitou s významným přínosem pro zdraví.

V programu TyfloCentra Brno, o.p.s., má turistika své nezastupitelné místo, ať už se jedná o turistické výlety do přírody nebo kratší vycházky pro naše zrakově postižené klienty.

Co je Turistická liga?

Turistická liga je soutěž, která má za cíl ocenit ty klienty, kteří se věnují turistice jako zdraví prospěšné aktivitě. Nabízí možnost dozvědět se něco o sobě, srovnání s ostatními, ale především se snaží motivovat ke vhodné pohybové činnosti a dávat možnost zvítězit sám nad sebou.

Jak Turistická liga probíhá?

V programu TyfloCentra Brno, o.p.s., jsou zahrnuty výlety a vycházky, ale i ekologicky a přírodovědně motivované vzdělávací akce. Každý účastník má u nás vedený „účet“, kde se mu přičítá, kolik kilometrů na našich akcích urazil. Počet kilometrů určí organizátor akce zpětně podle skutečnosti (podle společné trasy). Kilometry se sčítají jednak v aktuálním školním roce, ale sledujeme i celkový počet zdolaných kilometrů od začátku soutěže v roce 2010. Soutěž tedy v podstatě probíhá jakoby v pozadí běžně konaných aktivit a nevyžaduje od vás nic navíc.

Ocenění

V červnu každého roku jsou vyhlášeni tři nejlepší turisté daného školního roku, kteří obdrží za svou aktivitu dárek. Vyhlášení probíhá během tradiční plavby parníkem po Brněnské přehradě, na kterou jsou zváni klienti TyfloCentra Brno, o.p.s.

Mnoho šťastně zdolaných kilometrů přejí pracovníci brněnského TyfloCentra, o.p.s.

Vycházky a výlety v rámci Turistické ligy

Turistická liga v médiích

Kontakt

Zaujala vás naše turistická soutěž a chcete se zapojit nebo dozvědět více informací?

Informace a aktuální program vám ráda sdělí Mgr. Simona Pešoutová na telefonním čísle 515 919 671 a 774 715 095 nebo na e-mailu pesoutova@tyflocentrumbrno.cz.

Podpořili nás

Statutární město Brno


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ