logo TyfloCentra Brno, o.p.s. - odkaz na úvodní stranu

Slepotou život nekončí...Zážitkové semináře, aneb Brno, jak jste ho neviděli...

V předchozích letech jsme realizovali zážitkové semináře, které nabízely zájemcům netradiční zážitek a pohled do světa nevidomých.

Naším záměrem je umožnit návštěvu světa, který důvěrně znáte, z pohledu lidí nevidících a slabozrakých. Chceme tak napomoci vzájemnému porozumění vidomých a těžce zrakově postižených lidí. Ukázat, nebo spíše připomenout, že být člověkem neznamená nutně vidět.

Zážitkové semináře jsme v současné době nahradili nabídkou exkurzí. Cílem exkurzí je zprostředkovat zájemcům z řad běžné populace každodenní zážitky lidí se zrakovým postižením. V rámci exkurze Vás provedeme světem nevidomého, prohlédnete si prostory organizace, která poskytuje služby zrakově postiženým, dáme Vám možnost vyzkoušet chůzi s bílou holí se „zaklapkovanýma“ očima, poslepu si namažete svačinu a vychutnáte čaj, který si sami připravíte. Budete odkázáni na svůj hmat, který vás přesvědčí o tom, že předměty, které tak důvěrně znáte z každodenního života, vypadají poslepu úplně jinak.

Pro upřesnění vašich představ, jak takové zážitkové semináře probíhaly, si přečtěte reakce účastníků, co o nás napsala média, nebo si prohlédněte pár fotografií.

V současné době nabízíme obdobnou nabídku činností v rámci exkurze, která je postavena na prezentaci našeho zařízení, našich služeb a zprostředkování zážitku z každodenních aktivit za simulace zrakové vady.

Chcete-li se zúčastnit, nebo máte-li zájem o další informace, program exkurzí najdete na našich stránkách v nabídce pro veřejnost. Rovněž nás můžete kontaktovat e-mailem nebo telefonicky na 774 715 103, 541 240 420.

Těšíme se na Vás!

Kdy a kde se zážitkové semináře konaly?

Zpět na nabídku pro veřejnost


Vyhledávání


Regionální střediska


Facebook


Dobrovolnictví

Máme akreditaci Ministerstva vnitra ČR v oblasti dobrovolnické služby.Odborná praxe

Nabízíme praxi studentům sociálních, speciálně pedagogických či výtvarných oborů (VŠ, VOŠ).Dárci


Děkujeme za podporu.


Pravidelně nás dotují


DoporučujemeDotazy

Veškeré připomínky zasílejte na adresu webmaster@tyflocentrumbrno.cz
K jakémukoliv užití textů a obrázků, uveřejněných na tomto serveru, je třeba souhlas provozovatele.
Prohlášení o přístupnosti © TyfloCentrum Brno, o.p.s. 2002-20
Hostováno na WEDOS.CZ